اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی اراک
ارسال شده توسط: محمد سالاری در تاریخ : 1399/08/24 ساعت 12:26
مهلت ۲۰ روزه جهت تعیین تکلیف و ترخیص مواد اولیه رسوب شده شرکت های صنعتی و تولیدی در گمرکات استان

مهلت ۲۰ روزه جهت تعیین تکلیف و ترخیص مواد اولیه رسوب شده شرکت های صنعتی و تولیدی در گمرکات استان

پیرو پیگیری و درخواست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک جهت حل مشکلات رسوب کالا ها و مواد اولیه خطوط تولید در گمرکات استان، این موضوع در کارگروه اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مرکزی طرح و مصوب شد.

🔹مهلت ۲۰ روزه جهت تعیین تکلیف و ترخیص مواد اولیه رسوب شده شرکت های صنعتی و تولیدی در گمرکات استان


❇️ پیرو پیگیری و درخواست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک جهت حل مشکلات رسوب کالا ها و مواد اولیه خطوط تولید در گمرکات استان، این موضوع در کارگروه اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مرکزی طرح و مصوب شد.

👤 حجت الاسلام والمسلمین موسوی رییس کل دادگستری استان مرکزی در این ستاد گفت:

♦️ موضوع رسوب کالاها در گمرکات استان موضوع مهمی است که باید جلسه ای با حضور مدیران صمت،  گمرک و دادگستری تشکیل گردد تا مقدار کالاهای دپو شده دارای ارز و فاقد ارز و همچنین‌ مایحتاج ضروری  مردم مشخص شود‌.

♦️ اگر در زمینه مواد اولیه تولید در کارخانجات و واحد های تولیدی مشکلاتی وجود دارد‌، در مدت ۲۰ روز تعیین تکلیف شود و در این مدت اگر نیاز به دستور قضایی است اعلام شود تا موضوع پیگیری و با دستور قضایی مواد مورد نیاز رفع توقیف شود تا وارد چرخه تولید و اشتغال و زندگی روزمره مردم شود.    

🔹 وی ادامه داد: کالاهایی که تاثیر مهمی در زندگی روزمره مردم دارند ظرف یک هفته ترخیص شوند و در صورت نیاز به دستور قضایی برای رفع توقیف اموالی که مدت ها در گمرکات باید مراتب گزارش شود تا در مدت یک هفته دستورات لازم صادر شود.

🔹 رییس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: کمیسیون رسیدگی به آب های زیرزمینی باید با سرعت بیشتری به پرونده ها رسیدگی کند و باید در هر جلسه حداقل ۵ رای در این خصوص صادر و اقدامات کارشناسی مطابق قانون انجام شود بنابر این اقدامات نباید محدود به بخشنامه ها باشد بلکه همه باید تلاش کنیم تا گره ای از مشکلات مردم باز شود‌.


🔸 لازم به ذکر است در این نشست بیکی رییس اتاق بازرگانی اراک، مردانی نائب رییس دوم اتاق، جلالوندی عضو هیات رییسه اتاق و مهدی نیا مسئول دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان حضور داشتند.


🔷 روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک

🔻Telegram:
🆔 t.me/arakccim

🔻Instagram:
🆔 Instagram.com/arakcham

تگ ها:

دسترسی سریع
پیغام مدیر اتاق

پیام رئیس

بنگاه‌های کوچک در بیشتر کشورهای جهان مهم‌ترین برنامه اجرایی برای دستیابی به توزیع عادلانه درآمد، ثروت، ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی و نیز کارآمدترین شیوه کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی تلقی می‌شوند که در این راستا صنایع کوچک با فراهم کردن بسترهای مناسب برای کارآفرینی و نوآوری در جذب و هدایت سرمایه‌ها در مسیر توسعه اقتصادی کشور موردتوجه جدی قرارگرفته و اقدام دولت در جهت توسعه آن‌ها گامی مؤثر در این زمینه است.
بنرها